| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J332V is new and unused, you can buy ERJ-T06J332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J332V.
| EKYB101ELL121MJ25S | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB101ELL121MJ25S.pdf | |
| 517D335M100JA7KE3 | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D335M100JA7KE3.pdf | |
| 250WXA22MEFC12.5X16 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 250WXA22MEFC12.5X16.pdf | |
| UVP1H101MPD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1H101MPD.pdf | |
| UKW1J471MHD | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1J471MHD.pdf | |
| 16VXG15000MEFCSN30X30 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 16VXG15000MEFCSN30X30.pdf | |
| 53D521F063GE6 | 520µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D521F063GE6.pdf | |
| MAL210467102E3 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 116 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210467102E3.pdf | |
| SMG250VB221M20CLL | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG250VB221M20CLL.pdf | |
| CL10B103KB8NCNC | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B103KB8NCNC.pdf | |
| C0603X6S0G104K030BC | 0.10µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X6S0G104K030BC.pdf | |
| CGA2B2X8R2A221K050BA | 220pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2X8R2A221K050BA.pdf | |
| CDR31BX102BKWSAT | 1000pF 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CDR31BX102BKWSAT.pdf | |
| FK11X7R1H684K | 0.68µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FK11X7R1H684K.pdf | |
| CBR06C708C1GAC | 0.70pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C708C1GAC.pdf |