| Manufacturer Part Number: | Y406325K0000Q0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y406325K0000Q0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y406325K0000Q0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Mars Needs Bulk Metal® Foil Resistors (Demo Video) - VFR High Energy Pulse, Performance Comparison (Product Demo) | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | FRSH | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 25k | |
| Tolerance | ±0.02% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 225°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y406325K0000Q0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y406325K0000Q0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y406325K0000Q0W is new and unused, you can buy Y406325K0000Q0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y406325K0000Q0W.
| ESMH630VSN182MP25T | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VSN182MP25T.pdf | |
| MALREKE00PB322EL0K | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 844 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE00PB322EL0K.pdf | |
| 228LBA035M2CA | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 301.43 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 228LBA035M2CA.pdf | |
| EKMH451VNN101MR25S | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN101MR25S.pdf | |
| B41607A8128M2 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A8128M2.pdf | |
| B43640A9827M067 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A9827M067.pdf | |
| E37F421CPN562MEB7M | 5600µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F421CPN562MEB7M.pdf | |
| B43564E2109M3 | 10000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564E2109M3.pdf | |
| EET-ED2E681CA | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 219 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2E681CA.pdf | |
| CGA3E2C0G1H102J080AD | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G1H102J080AD.pdf | |
| 885012208019 | 22µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 885012208019.pdf | |
| CKG57KX7R2A475M335JJ | 4.7µF 100V Ceramic Capacitor X7R Nonstandard SMD 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) | CKG57KX7R2A475M335JJ.pdf | |
| 885012006019 | 22pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 885012006019.pdf | |
| GRM0335C1H3R5CA01D | 3.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H3R5CA01D.pdf | |
| CC0805KKX7RYBB682 | 6800pF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KKX7RYBB682.pdf |