| Manufacturer Part Number: | Y401710R0000F9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y401710R0000F9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y401710R0000F9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | FRST | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) | |
| Height | 0.030" (0.77mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y401710R0000F9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y401710R0000F9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y401710R0000F9W is new and unused, you can buy Y401710R0000F9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y401710R0000F9W.
| EEU-FR1J271U | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J271U.pdf | |
| UKL1E222MHD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E222MHD.pdf | |
| 861021485022 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861021485022.pdf | |
| 128KXM010M | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 290.1 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | 128KXM010M.pdf | |
| UES1E220MEM1TA | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1E220MEM1TA.pdf | |
| E81D100VNN153MQ25T | CAP ALUM 15000UF 10V RADIAL | E81D100VNN153MQ25T.pdf | |
| 380LQ391M200H012 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ391M200H012.pdf | |
| B43601A5157M62 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 720 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5157M62.pdf | |
| E36D351LPN372TEE3N | 3700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D351LPN372TEE3N.pdf | |
| EEV-HB1H3R3R | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-HB1H3R3R.pdf | |
| TCG252U015G2L | 2500µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can 126 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG252U015G2L.pdf | |
| C2012X6S1E335M125AC | 3.3µF 25V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X6S1E335M125AC.pdf | |
| C1206S223K5RAC7800 | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206S223K5RAC7800.pdf | |
| TMK212BJ225KD-T | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | TMK212BJ225KD-T.pdf | |
| RCE5C2A330J0K1H03B | 33pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCE5C2A330J0K1H03B.pdf |