| Manufacturer Part Number: | Y401521K0000Q9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21K OHM 0.02% 0.3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y401521K0000Q9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y401521K0000Q9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | FRST | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21k | |
| Tolerance | ±0.02% | |
| Power (Watts) | 0.3W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y401521K0000Q9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y401521K0000Q9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y401521K0000Q9W is new and unused, you can buy Y401521K0000Q9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y401521K0000Q9W.
| 107CKE025MEM | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.321 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 107CKE025MEM.pdf | |
| UBX1V102MHL | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | UBX1V102MHL.pdf | |
| EKY-500ETD151MJC5S | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETD151MJC5S.pdf | |
| 100YXF33MEFC10X12.5 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100YXF33MEFC10X12.5.pdf | |
| 380LX152M160A022 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX152M160A022.pdf | |
| 36D851G075AA2B | 850µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D851G075AA2B.pdf | |
| B43511C158M87 | 1500µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C158M87.pdf | |
| EET-HC2E471KA | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E471KA.pdf | |
| 382LX393M035N052 | 39000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX393M035N052.pdf | |
| C0603C180D5GACTU | 18pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C180D5GACTU.pdf | |
| CGJ2B2C0G1H120J050BA | 12pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGJ2B2C0G1H120J050BA.pdf | |
| 800B180FT500XT | 18pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | 800B180FT500XT.pdf | |
| DE2E3KY472MN3AU02F | 4700pF 300VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc 0.394" Dia (10.00mm) | DE2E3KY472MN3AU02F.pdf | |
| UMK105CH101JV-F | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0H 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CH101JV-F.pdf | |
| D103Z29Y5VH63L2R | 10000pF 100V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc 0.295" Dia (7.50mm) | D103Z29Y5VH63L2R.pdf |