| Manufacturer Part Number: | Y4013426R000B9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 426 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y4013426R000B9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y4013426R000B9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | FRST | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 426 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y4013426R000B9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y4013426R000B9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y4013426R000B9W is new and unused, you can buy Y4013426R000B9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y4013426R000B9W.
| RFS-100V220MH5#5 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | RFS-100V220MH5#5.pdf | |
| MALREKE00FG422D00K | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 121 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FG422D00K.pdf | |
| B43693A1107Q7 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 600 mOhm @ 100Hz | B43693A1107Q7.pdf | |
| EKMM251VSN471MQ35S | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM251VSN471MQ35S.pdf | |
| 380LX331M250H032 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 550 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX331M250H032.pdf | |
| E92F421VSN331MR50T | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 241 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F421VSN331MR50T.pdf | |
| E36D401HPN851TAA5M | 850µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401HPN851TAA5M.pdf | |
| ECE-T2GA821EA | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 202 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2GA821EA.pdf | |
| EMVK250ADA101MHA0G | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVK250ADA101MHA0G.pdf | |
| SMG50VB332M22BLL | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG50VB332M22BLL.pdf | |
| C1206C151GCGAC7800 | 150pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C151GCGAC7800.pdf | |
| CGA2B2X8R2A152M050BA | 1500pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2X8R2A152M050BA.pdf | |
| GCM21BR71H224KA37K | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM21BR71H224KA37K.pdf | |
| GQM1885C1H470GB01D | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GQM1885C1H470GB01D.pdf | |
| C3225C0G2J333J250AA | 0.033µF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225C0G2J333J250AA.pdf |