| Manufacturer Part Number: | Y16332K00000B9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2K OHM 0.1% 0.6W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y16332K00000B9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y16332K00000B9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VFCP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.6W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y16332K00000B9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y16332K00000B9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y16332K00000B9W is new and unused, you can buy Y16332K00000B9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y16332K00000B9W.
| 865080542005 | 15µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080542005.pdf | |
| AFK107M06C12T-F | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK107M06C12T-F.pdf | |
| EEE-HAV101UAP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAV101UAP.pdf | |
| EKYB100ELL122MJ16S | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB100ELL122MJ16S.pdf | |
| ELXV101ELL680MK15S | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXV101ELL680MK15S.pdf | |
| 381LR181M420A012 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR181M420A012.pdf | |
| B43305C2827M62 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2827M62.pdf | |
| E81D501VSN181MQ45T | CAP ALUM 180UF 500V RADIAL | E81D501VSN181MQ45T.pdf | |
| MAL212049331E3 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead 120 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212049331E3.pdf | |
| E81D451VSD152MBA0T | CAP ALUM 1500UF 450V RADIAL | E81D451VSD152MBA0T.pdf | |
| MVE6.3VC471MH10TP | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.587 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MVE6.3VC471MH10TP.pdf | |
| LXZ16VB392M12X40LL | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXZ16VB392M12X40LL.pdf | |
| 202R18N220KV4E | 22pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm) | 202R18N220KV4E.pdf | |
| C410C104Z5U5TA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) | C410C104Z5U5TA.pdf | |
| GRM0225C1E9R7WA03L | 9.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E9R7WA03L.pdf |