| Manufacturer Part Number: | Y1628287R320T9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 287.32 OHM 3/4W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1628287R320T9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1628287R320T9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 287.32 | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1628287R320T9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1628287R320T9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1628287R320T9W is new and unused, you can buy Y1628287R320T9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1628287R320T9W.
| UPW1E100MDD6 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E100MDD6.pdf | |
| MAL202116102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 220 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202116102E3.pdf | |
| UPW2W4R7MHD | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW2W4R7MHD.pdf | |
| UPS2FR47MPD | 0.47µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2FR47MPD.pdf | |
| UFW1H101MPD1TA | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1H101MPD1TA.pdf | |
| EKZN160ELL681MJC5S | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL681MJC5S.pdf | |
| EMLA500ADA470MHA0G | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA500ADA470MHA0G.pdf | |
| 380LQ392M080J042 | 3900µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ392M080J042.pdf | |
| ELXS251VSN122MR50S | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS251VSN122MR50S.pdf | |
| B43601B2188M | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B2188M.pdf | |
| SMG350VB3R3M8X11LL | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.545 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG350VB3R3M8X11LL.pdf | |
| C1206C399C5GACTU | 3.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C399C5GACTU.pdf | |
| C2012X7R1A335M125AC | 3.3µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R1A335M125AC.pdf | |
| CBR08C829BCGAC | 8.2pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C829BCGAC.pdf | |
| C2012X5R1A335K125AA | 3.3µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1A335K125AA.pdf |