| Manufacturer Part Number: | Y1628125K000Q0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 125K OHM 0.02% 3/4W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1628125K000Q0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1628125K000Q0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 125k | |
| Tolerance | ±0.02% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1628125K000Q0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1628125K000Q0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1628125K000Q0W is new and unused, you can buy Y1628125K000Q0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1628125K000Q0W.
| UPW1A152MPD | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1A152MPD.pdf | |
| ECA-2CHG3R3 | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2CHG3R3.pdf | |
| MLP331M250EK0A | 330µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 426 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP331M250EK0A.pdf | |
| UPJ0J181MED1TD | 180µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ0J181MED1TD.pdf | |
| EEU-FC1C271 | 270µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C271.pdf | |
| LQR2G153MSEJ | 15000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2G153MSEJ.pdf | |
| UPW1C331MPD1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1C331MPD1TD.pdf | |
| UVY2AR22MDD | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2AR22MDD.pdf | |
| UHD1H121MPD1TA | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1H121MPD1TA.pdf | |
| AFC107M16E16T-F | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.7 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC107M16E16T-F.pdf | |
| MALREKB00DD133P00K | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DD133P00K.pdf | |
| AFC227M16G24T-F | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC227M16G24T-F.pdf | |
| MAL202127471E3 | 470µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 404 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202127471E3.pdf | |
| EMVH160ARA681MKE0S | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 140 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH160ARA681MKE0S.pdf | |
| B43642E2827M000 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43642E2827M000.pdf |