| Manufacturer Part Number: | Y1628121K000B9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121K OHM 0.1% 3/4W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1628121K000B9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1628121K000B9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1628121K000B9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1628121K000B9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1628121K000B9W is new and unused, you can buy Y1628121K000B9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1628121K000B9W.
| EEV-FK1K151Q | 150µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1K151Q.pdf | |
| 200LLE8R2MEFC8X9 | 8.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200LLE8R2MEFC8X9.pdf | |
| LNK2G392MSEG | 3900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2G392MSEG.pdf | |
| UPW1A332MHD1TO | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1A332MHD1TO.pdf | |
| MALREKV00DE168P00K | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 46.8 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DE168P00K.pdf | |
| 400BXC47MEFCCC16X25 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400BXC47MEFCCC16X25.pdf | |
| TVA1206 | 50µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1206.pdf | |
| UAQ2G560MHD6 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G560MHD6.pdf | |
| MALREKA00KL515D00K | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 40 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KL515D00K.pdf | |
| B43540E2827M7 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2827M7.pdf | |
| ERLA211LIN132KA40M | 1300µF 210V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA211LIN132KA40M.pdf | |
| E81D451VSD152MBA0T | CAP ALUM 1500UF 450V RADIAL | E81D451VSD152MBA0T.pdf | |
| MAL250056103E3 | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250056103E3.pdf | |
| 382LX393M035N052 | 39000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX393M035N052.pdf | |
| B41042A8567M | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A8567M.pdf |