| Manufacturer Part Number: | Y1628100K000B0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 0.1% 3/4W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1628100K000B0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1628100K000B0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1628100K000B0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1628100K000B0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1628100K000B0W is new and unused, you can buy Y1628100K000B0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1628100K000B0W.
| EEV-FK1J471M | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1J471M.pdf | |
| EEE-TK1J101AQ | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1J101AQ.pdf | |
| 50PK4.7MEFCTA5X11 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK4.7MEFCTA5X11.pdf | |
| USR1E330MDD1TE | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1E330MDD1TE.pdf | |
| USA1H220MDD1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1H220MDD1TA.pdf | |
| MAL205352331E3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 460 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205352331E3.pdf | |
| ELXM221VSN821MQ50S | 820µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM221VSN821MQ50S.pdf | |
| ERHA501LGC562MEH0M | 5600µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA501LGC562MEH0M.pdf | |
| SMQ450VS121M22X30T2 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.763 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMQ450VS121M22X30T2.pdf | |
| CL05C1R2CB5NCNC | 1.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05C1R2CB5NCNC.pdf | |
| VJ1808Y273KXEAT | 0.027µF 500V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) | VJ1808Y273KXEAT.pdf | |
| C0402JB1A152M020BC | 1500pF 10V Ceramic Capacitor JB 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402JB1A152M020BC.pdf | |
| CGA3E2C0G1H040C080AD | 4pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G1H040C080AD.pdf | |
| GJM1555C1H6R6BB01D | 6.6pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H6R6BB01D.pdf | |
| HAZ151MBABD0KR | 150pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | HAZ151MBABD0KR.pdf |