| Manufacturer Part Number: | Y16277K70000T0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.7K OHM 0.01% 1/2W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y16277K70000T0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y16277K70000T0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.7k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y16277K70000T0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y16277K70000T0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y16277K70000T0W is new and unused, you can buy Y16277K70000T0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y16277K70000T0W.
| EDK476M004A9BAA | 47µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK476M004A9BAA.pdf | |
| 100PX100MEFCT810X16 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 100PX100MEFCT810X16.pdf | |
| MAL212835338E3 | 3.3µF 16V Aluminum Capacitors Radial 61 Ohm @ 100Hz | MAL212835338E3.pdf | |
| MALREKA00KS410L00K | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 110 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KS410L00K.pdf | |
| 36DY153F050BM2A | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY153F050BM2A.pdf | |
| B41560A7150M3 | 150000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7.2 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A7150M3.pdf | |
| B43564A5568M7 | 5600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A5568M7.pdf | |
| GJM1555C1H160GB01D | 16pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H160GB01D.pdf | |
| C0603C562J5RACTU | 5600pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C562J5RACTU.pdf | |
| C0805C394K4RACTU | 0.39µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C394K4RACTU.pdf | |
| GCJ31CR72E333KXJ3L | 0.033µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GCJ31CR72E333KXJ3L.pdf | |
| RDER71H223K0P1H03B | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RDER71H223K0P1H03B.pdf | |
| CGA2B2C0G1H391J050BA | 390pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2C0G1H391J050BA.pdf | |
| C0603C0G1E0R5W030BF | 0.50pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E0R5W030BF.pdf | |
| VJ1111D0R2VXRAJ | 0.20pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm) | VJ1111D0R2VXRAJ.pdf |