| Manufacturer Part Number: | Y16276K15700T0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.157K OHM 1/2W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y16276K15700T0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y16276K15700T0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.157k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y16276K15700T0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y16276K15700T0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y16276K15700T0W is new and unused, you can buy Y16276K15700T0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y16276K15700T0W.
| 500C362T450DD2B | 3600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm 5000 Hrs @ 95°C | 500C362T450DD2B.pdf | |
| UPV1H390MGD1TD | 39µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1H390MGD1TD.pdf | |
| MALREKA00PB310JL0K | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB310JL0K.pdf | |
| 30D106M050BA2T | 10µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 25.85 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D106M050BA2T.pdf | |
| MAL214261016E3 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214261016E3.pdf | |
| B41789A7727Q001 | 720µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789A7727Q001.pdf | |
| TVA1318.2 | 2000µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1318.2.pdf | |
| 610D105F200KD2 | 1µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can | 610D105F200KD2.pdf | |
| EEV-HA1E330WR | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1E330WR.pdf | |
| GCM155R71C104KA55J | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM155R71C104KA55J.pdf | |
| GRM32DR72J473KW01L | 0.047µF 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32DR72J473KW01L.pdf | |
| D102K25X7RF6UJ5R | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc 0.256" Dia (6.50mm) | D102K25X7RF6UJ5R.pdf | |
| A105Z20Y5VF5TAA | 1µF 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) Axial 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm) | A105Z20Y5VF5TAA.pdf | |
| HSZ681KAQBF0KR | 680pF 500V Ceramic Capacitor Y5T Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | HSZ681KAQBF0KR.pdf | |
| C0402C821J3RALTU | 820pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C821J3RALTU.pdf |