| Manufacturer Part Number: | Y162722K0000Q13W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 0.02% 1/2W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y162722K0000Q13W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y162722K0000Q13W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±0.02% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y162722K0000Q13W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y162722K0000Q13W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y162722K0000Q13W is new and unused, you can buy Y162722K0000Q13W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y162722K0000Q13W.
| UPM1V331MHD6TO | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V331MHD6TO.pdf | |
| ELXV350ELL221MH20D | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV350ELL221MH20D.pdf | |
| EGPD101ELL361MM20H | 360µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 61 mOhm | EGPD101ELL361MM20H.pdf | |
| EKZN350ELL471MJ20S | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN350ELL471MJ20S.pdf | |
| URZ1C470MDD1TA | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1C470MDD1TA.pdf | |
| EKRG500ETD101MJ09S | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKRG500ETD101MJ09S.pdf | |
| 63YXG820MEFC18X25 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63YXG820MEFC18X25.pdf | |
| B43504G2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504G2108M60.pdf | |
| B43540C5157M87 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 650 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5157M87.pdf | |
| B43504A477M67 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A477M67.pdf | |
| B43511A4108M | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 90 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A4108M.pdf | |
| 601D547G010FE2 | 540µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D547G010FE2.pdf | |
| EET-HC2D182KA | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2D182KA.pdf | |
| GRM0335C1H1R5CA01D | 1.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H1R5CA01D.pdf | |
| GRM1555C1H2R4CA01D | 2.4pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H2R4CA01D.pdf |