| Manufacturer Part Number: | Y162720K5000A9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20.5KOHM 0.05% 1/2W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y162720K5000A9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y162720K5000A9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20.5k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y162720K5000A9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y162720K5000A9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y162720K5000A9W is new and unused, you can buy Y162720K5000A9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y162720K5000A9W.
| EKY-630ELL471MK30S | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-630ELL471MK30S.pdf | |
| LGX2D681MELB30 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2D681MELB30.pdf | |
| 860160275035 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160275035.pdf | |
| B43564C2478M | 4700µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 39 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564C2478M.pdf | |
| 860040474005 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040474005.pdf | |
| UCA2D470MHD1TO | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2D470MHD1TO.pdf | |
| ECE-A1EKA4R7B | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EKA4R7B.pdf | |
| 50MH72.2MEFCT54X7 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH72.2MEFCT54X7.pdf | |
| ELXV800ELL820MJ20S | 82µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV800ELL820MJ20S.pdf | |
| MALREKE05PB310H00K | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.326 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE05PB310H00K.pdf | |
| 420MXG120MEFCSN20X35 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG120MEFCSN20X35.pdf | |
| 35USC15000MEFCSN30X35 | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 35USC15000MEFCSN30X35.pdf | |
| MAL215667332E3 | 3300µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 74 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215667332E3.pdf | |
| E81D630VQT273MB80T | CAP ALUM 27000UF 63V RADIAL | E81D630VQT273MB80T.pdf | |
| 337LMU500M2EH | 330µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753.575 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 337LMU500M2EH.pdf |