| Manufacturer Part Number: | Y1627125R000A0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 125 OHM 0.05% 1/2W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1627125R000A0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1627125R000A0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 125 | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1627125R000A0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1627125R000A0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1627125R000A0W is new and unused, you can buy Y1627125R000A0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1627125R000A0W.
| EKZN101ELL820MJ16S | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL820MJ16S.pdf | |
| LGU2D471MELY | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D471MELY.pdf | |
| EKYB500ELL122ML25S | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB500ELL122ML25S.pdf | |
| UPS1E100MDD | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E100MDD.pdf | |
| UFW1H101MPD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1H101MPD.pdf | |
| UCZ2A220MCL6GS | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 750 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | UCZ2A220MCL6GS.pdf | |
| DEBB33D221KC1B | 220pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor B Radial, Disc 0.177" Dia (4.50mm) | DEBB33D221KC1B.pdf | |
| C1210C104J5JAC7800 | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor U2J 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C104J5JAC7800.pdf | |
| CL10B473KO8WPNC | 0.047µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B473KO8WPNC.pdf | |
| C1005X5R1H221K050BA | 220pF 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R1H221K050BA.pdf | |
| FK22X7R1E226M | 22µF 25V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) | FK22X7R1E226M.pdf | |
| C2012JB2A332K085AA | 3300pF 100V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB2A332K085AA.pdf | |
| RDE5C2A122J0P1H03B | 1200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A122J0P1H03B.pdf | |
| 885012005002 | 1.5pF 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 885012005002.pdf | |
| C316C101K2R5TA | 100pF 200V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C316C101K2R5TA.pdf |