| Manufacturer Part Number: | Y16259K09000A23W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.09KOHM 0.05% 0.3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y16259K09000A23W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y16259K09000A23W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.09k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.3W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y16259K09000A23W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y16259K09000A23W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y16259K09000A23W is new and unused, you can buy Y16259K09000A23W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y16259K09000A23W.
| EEU-EB1J470S | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J470S.pdf | |
| EEV-TG1A332M | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 75 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1A332M.pdf | |
| 381LQ152M160A022 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 155 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ152M160A022.pdf | |
| B43305C9397M80 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9397M80.pdf | |
| B41042A8226M | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41042A8226M.pdf | |
| C0603C103J2RACTU | 10000pF 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C103J2RACTU.pdf | |
| C3225X7R2A225K230AM | 2.2µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R2A225K230AM.pdf | |
| C1608X5R1H474K080AB | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X5R1H474K080AB.pdf | |
| C2225C102KZGACTU | 1000pF 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric) 0.221" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm) | C2225C102KZGACTU.pdf | |
| DE2E3KY152MB3BU02F | 1500pF 300VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | DE2E3KY152MB3BU02F.pdf | |
| C3225CH2A683K230AA | 0.068µF 100V Ceramic Capacitor CH 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225CH2A683K230AA.pdf | |
| GCM21BL81H334KA56L | 0.33µF 50V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM21BL81H334KA56L.pdf | |
| C1608C0G1H121K080AA | 120pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H121K080AA.pdf | |
| C0603C225M9PAC7867 | 2.2µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C225M9PAC7867.pdf | |
| CGA3E2NP01H102J080AA | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2NP01H102J080AA.pdf |