| Manufacturer Part Number: | Y14730R01000D9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.01 OHM 0.5% 3W 3637 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y14730R01000D9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y14730R01000D9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Precision Trimmed Ordering Procedure | |
| Featured Product | CSM3637Z Current-Sensing Resistors | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | CSM3637Z | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.01 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant | |
| Temperature Coefficient | ±5ppm/°C | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C | |
| Package / Case | 3637 | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm) | |
| Height | 0.035" (0.89mm) | |
| Number of Terminations | 4 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y14730R01000D9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y14730R01000D9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y14730R01000D9W is new and unused, you can buy Y14730R01000D9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y14730R01000D9W.
| UPM1H330MED1TD | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H330MED1TD.pdf | |
| LNT2G272MSEG | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2G272MSEG.pdf | |
| ECA-2DHG010B | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2DHG010B.pdf | |
| 10ML470MEFC8X9 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML470MEFC8X9.pdf | |
| 10TZV56M6.3X6.1 | 56µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 10TZV56M6.3X6.1.pdf | |
| 50ZLJ820M16X20 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLJ820M16X20.pdf | |
| UUJ2C470MNQ1ZD | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2C470MNQ1ZD.pdf | |
| B43540A9277M7 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9277M7.pdf | |
| B41605A8208M2 | 2000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 35 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A8208M2.pdf | |
| E81D501VSN271QR55T | CAP ALUM 270UF 500V RADIAL | E81D501VSN271QR55T.pdf | |
| E32D500HPN563MC92M | 56000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8.5 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN563MC92M.pdf | |
| E36D160HPN474ME92M | 470000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8.7 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D160HPN474ME92M.pdf | |
| MLS771M100EA0A | 770µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 238 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS771M100EA0A.pdf | |
| UVR1V100MDA | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V100MDA.pdf | |
| CL21A335KPFNNNG | 3.3µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A335KPFNNNG.pdf |