| Manufacturer Part Number: | Y0798100R000Q0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100 OHM 0.02% 1/10W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y0798100R000Q0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y0798100R000Q0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | HTHG | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100 | |
| Tolerance | ±0.02% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±3ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 220°C | |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) | |
| Height | 0.023" (0.58mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y0798100R000Q0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y0798100R000Q0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y0798100R000Q0W is new and unused, you can buy Y0798100R000Q0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y0798100R000Q0W.
| URS1V4R7MDD1TA | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1V4R7MDD1TA.pdf | |
| URZ1H100MDD1TA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H100MDD1TA.pdf | |
| MAL203129109E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 11.2 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203129109E3.pdf | |
| MAL203134331E3 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 970 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203134331E3.pdf | |
| MAL214232101E3 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214232101E3.pdf | |
| SXR331M050ST | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 400 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR331M050ST.pdf | |
| TE1410 | 25µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1410.pdf | |
| MAL211827681E3 | 680µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 255 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211827681E3.pdf | |
| B43540A9187M2 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9187M2.pdf | |
| B43508A5157M80 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5157M80.pdf | |
| E32D630HPN183MAA5M | 18000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14.3 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D630HPN183MAA5M.pdf | |
| MAL209619821E3 | 820µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 229 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL209619821E3.pdf | |
| SMG25VB22RM5X11LL | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | SMG25VB22RM5X11LL.pdf | |
| B43082A4106M | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A4106M.pdf | |
| UPB1H010MDD1TA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1H010MDD1TA.pdf |