| Manufacturer Part Number: | Y0776250R000B0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 250 OHM 0.1% 1/32W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y0776250R000B0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y0776250R000B0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | HTHA | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 250 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2.5ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 220°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) | |
| Height | 0.023" (0.58mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y0776250R000B0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y0776250R000B0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y0776250R000B0W is new and unused, you can buy Y0776250R000B0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y0776250R000B0W.
| UKW0J331MED1TD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW0J331MED1TD.pdf | |
| UPM1V391MHD6TO | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V391MHD6TO.pdf | |
| EEE-FT1E821GP | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1E821GP.pdf | |
| UPW2A151MHD1TO | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW2A151MHD1TO.pdf | |
| ERHA651LGC332MEH0M | 3300µF 650V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA651LGC332MEH0M.pdf | |
| 400LLE1.5MEFC8X9 | 1.5µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400LLE1.5MEFC8X9.pdf | |
| UPA1E122MHD | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1E122MHD.pdf | |
| 380LX102M080H012 | SNAPMOUNTS | 380LX102M080H012.pdf | |
| B41693B7108Q7 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 110 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693B7108Q7.pdf | |
| B43508A2477M82 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2477M82.pdf | |
| B43508G2687M82 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508G2687M82.pdf | |
| E36D800HLN104MEE3M | 100000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5.5 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D800HLN104MEE3M.pdf | |
| MAL210245332E3 | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 48 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210245332E3.pdf | |
| MAL210639153E3 | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210639153E3.pdf | |
| EEE-TG1E102M | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 75 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1E102M.pdf |