| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J914V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J914V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J914V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J914V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J914V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J914V is new and unused, you can buy ERJ-T08J914V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J914V.
| EKMQ451VSN331MR45S | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451VSN331MR45S.pdf | |
| EKY-100ELL471MHB5D | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL471MHB5D.pdf | |
| ECE-A0JKA330 | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKA330.pdf | |
| ECE-A1HN471U | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HN471U.pdf | |
| EKMQ201VSN222MA45S | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201VSN222MA45S.pdf | |
| AVS226M50E16T-F | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M50E16T-F.pdf | |
| USH1E221MHD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1E221MHD.pdf | |
| UFG0J222MHM | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG0J222MHM.pdf | |
| E80D350VNN472AR30T | CAP ALUM 4700UF 35V RADIAL | E80D350VNN472AR30T.pdf | |
| NLW3-50 | 3µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 67 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW3-50.pdf | |
| LPX152M160H5P3 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX152M160H5P3.pdf | |
| E82D201VNT103MCA5T | CAP ALUM 10000UF 200V RADIAL | E82D201VNT103MCA5T.pdf | |
| UPW0J821MPH | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW0J821MPH.pdf | |
| C1206C109C5GACTU | 1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C109C5GACTU.pdf | |
| C1005X6S0G224K050BB | 0.22µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X6S0G224K050BB.pdf |