| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J912V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J912V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J912V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J912V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J912V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J912V is new and unused, you can buy ERJ-T08J912V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J912V.
| UKL0J682MHD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J682MHD.pdf | |
| EKZE630ELL102MLP1S | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE630ELL102MLP1S.pdf | |
| UCX1H391MNS1ZD | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H391MNS1ZD.pdf | |
| UPM1C122MHD | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C122MHD.pdf | |
| B41821A9477M | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 350 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A9477M.pdf | |
| MAL212026102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 64 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212026102E3.pdf | |
| 672D337H025DT2J | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D337H025DT2J.pdf | |
| SLP682M080H4P3 | 6800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP682M080H4P3.pdf | |
| E32D350LPN183MA54M | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26.7 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D350LPN183MA54M.pdf | |
| 36DX104G050DJ2A | 100000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX104G050DJ2A.pdf | |
| EMVK6R3ADA102MJA0G | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVK6R3ADA102MJA0G.pdf | |
| GCJ21BR72A473KA01L | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCJ21BR72A473KA01L.pdf | |
| C0603C224J8NACTU | 0.22µF 10V Ceramic Capacitor X8L 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C224J8NACTU.pdf | |
| CGB3B1X7S0G225K055AC | 2.2µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGB3B1X7S0G225K055AC.pdf | |
| CGA2B3X7R1H103K050BE | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B3X7R1H103K050BE.pdf |