| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J911V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J911V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J911V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J911V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J911V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J911V is new and unused, you can buy ERJ-T08J911V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J911V.
| UPS1C101MED1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1C101MED1TA.pdf | |
| 63ZL120MEFC10X16 | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 63ZL120MEFC10X16.pdf | |
| EGXE350ELL221MJ16S | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | EGXE350ELL221MJ16S.pdf | |
| ESMQ250ELL471MJC5S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ250ELL471MJC5S.pdf | |
| UPA0J152MPD6 | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA0J152MPD6.pdf | |
| 672D108H6R3EK5C | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D108H6R3EK5C.pdf | |
| E81D630VQT562MB25T | CAP ALUM 5600UF 63V RADIAL | E81D630VQT562MB25T.pdf | |
| B41043A7228M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A7228M.pdf | |
| B43044A2107M | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044A2107M.pdf | |
| CGA3E2X8R2A222K080AA | 2200pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R2A222K080AA.pdf | |
| GJM0335C1E9R2DB01J | 9.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E9R2DB01J.pdf | |
| K222M10X7RF5UL2 | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K222M10X7RF5UL2.pdf | |
| K122K15X7RF5UH5 | 1200pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K122K15X7RF5UH5.pdf | |
| C0805C221J8GACTU | 220pF 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C221J8GACTU.pdf | |
| FA18C0G1H122JNU06 | 1200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FA18C0G1H122JNU06.pdf |