| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J824V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J824V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J824V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J824V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J824V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J824V is new and unused, you can buy ERJ-T08J824V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J824V.
| ESMQ401VSN221MQ30S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401VSN221MQ30S.pdf | |
| UBT1A471MPD1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1A471MPD1TD.pdf | |
| EEU-FR1E331B | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E331B.pdf | |
| UPB1C331MPD1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1C331MPD1TD.pdf | |
| B41821A3567M | 560µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A3567M.pdf | |
| MAL203869479E3 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203869479E3.pdf | |
| MAL215095473E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215095473E3.pdf | |
| LAK2G680MELZ25 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G680MELZ25.pdf | |
| AEB106M2VP44T-F | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB106M2VP44T-F.pdf | |
| 400USG150MEFCSN25X25 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 400USG150MEFCSN25X25.pdf | |
| MAL212047681E3 | 680µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead 75 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212047681E3.pdf | |
| ECE-T2EP152EA | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 133 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2EP152EA.pdf | |
| 2222 085 68108 | 1µF 63V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 190 Ohm 1500 Hrs @ 85°C | 2222 085 68108.pdf | |
| KMH63VS392M25X45T2 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH63VS392M25X45T2.pdf | |
| UPB2D151MHD | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2D151MHD.pdf |