| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J820V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J820V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J820V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J820V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J820V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J820V is new and unused, you can buy ERJ-T08J820V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J820V.
| UVR1H470MED1TA | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H470MED1TA.pdf | |
| UPM0J182MHD6TN | 1800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J182MHD6TN.pdf | |
| UWH1A221MCL1GS | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UWH1A221MCL1GS.pdf | |
| EEU-FC1H220 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H220.pdf | |
| UPM1A121MED | 120µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1A121MED.pdf | |
| B43851A4225M | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 151 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A4225M.pdf | |
| UBW2A4R7MPD1TA | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW2A4R7MPD1TA.pdf | |
| UEP2A220MPD1TD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP2A220MPD1TD.pdf | |
| 200MXG820MEFCSN25X35 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXG820MEFCSN25X35.pdf | |
| EKMS161VSN152MR35S | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS161VSN152MR35S.pdf | |
| B41695A5508Q7 | 5000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 48 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41695A5508Q7.pdf | |
| CL31C330JBCNNNC | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31C330JBCNNNC.pdf | |
| C2012X5R1A685K085AB | 6.8µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1A685K085AB.pdf | |
| 600S0R1BT250XT | 0.10pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 600S0R1BT250XT.pdf | |
| C3225JB0J107M250AC | 100µF 6.3V Ceramic Capacitor JB 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225JB0J107M250AC.pdf |