| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J681V is new and unused, you can buy ERJ-T08J681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J681V.
| UHE1E101MED | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHE1E101MED.pdf | |
| 860160275033 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160275033.pdf | |
| LLS1E153MELB | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1E153MELB.pdf | |
| UMA0G101MDD1TE | 100µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0G101MDD1TE.pdf | |
| 336AXZ050M | ELECTROLYTIC | 336AXZ050M.pdf | |
| UCZ1V100MCL1GS | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.6 Ohm 1000 Hrs @ 125°C | UCZ1V100MCL1GS.pdf | |
| 381LQ272M063H042 | SNAPMOUNTS | 381LQ272M063H042.pdf | |
| EKMH401VSN121MQ30S | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.072 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN121MQ30S.pdf | |
| 35USC10000MEFCSN25X35 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 35USC10000MEFCSN25X35.pdf | |
| 63MXC3900MEFCSN25X40 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 63MXC3900MEFCSN25X40.pdf | |
| B43501A3567M2 | 560µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3567M2.pdf | |
| ECO-S1CP333EA | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP333EA.pdf | |
| EET-HC2C471HA | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C471HA.pdf | |
| 50YK22MEFCTA5X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50YK22MEFCTA5X11.pdf | |
| GRM188R71C394KA88D | 0.39µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71C394KA88D.pdf |