| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J680V is new and unused, you can buy ERJ-T08J680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J680V.
| EKMG250ELL102MJ20S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG250ELL102MJ20S.pdf | |
| UVZ1E220MDD1TD | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E220MDD1TD.pdf | |
| URZ2D680MRD6 | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2D680MRD6.pdf | |
| B43254A9686M | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A9686M.pdf | |
| UVR2V220MHD | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2V220MHD.pdf | |
| UMT0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0J470MDD.pdf | |
| B43851A1336M | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.6 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A1336M.pdf | |
| 517D475M250CC6AE3 | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D475M250CC6AE3.pdf | |
| UPX1E101MPD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1E101MPD.pdf | |
| MAL215232479E3 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215232479E3.pdf | |
| TVA1700 | 1µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1700.pdf | |
| ELXS161VSN332MA50S | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN332MA50S.pdf | |
| B41042A3568M | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A3568M.pdf | |
| B41828A9335M | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A9335M.pdf | |
| GRM022R60J223KE15L | 0.022µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM022R60J223KE15L.pdf |