| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J623V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 62K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J623V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J623V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 62k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J623V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J623V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J623V is new and unused, you can buy ERJ-T08J623V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J623V.
| 860080274014 | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080274014.pdf | |
| EMZJ6R3ADA182MJA0G | 1800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EMZJ6R3ADA182MJA0G.pdf | |
| CGS251T350R3C | 250µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 478 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS251T350R3C.pdf | |
| UPS1E100MDD1TA | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E100MDD1TA.pdf | |
| UCY2C680MPD | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C680MPD.pdf | |
| SLPX561M160A3P3 | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX561M160A3P3.pdf | |
| MAL204215339E3 | 33µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.5 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204215339E3.pdf | |
| B43601F2397M82 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2397M82.pdf | |
| UPW1C562MHH | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C562MHH.pdf | |
| MVA35VC10RMD55TP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.205 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | MVA35VC10RMD55TP.pdf | |
| SMG63VB471M12X20LL | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 317 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG63VB471M12X20LL.pdf | |
| B41022A6104M | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | B41022A6104M.pdf | |
| C0402X7R0G681M020BC | 680pF 4V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X7R0G681M020BC.pdf | |
| CGA5C2NP01H153J060AA | 0.015µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5C2NP01H153J060AA.pdf | |
| GRM033R61A152KA01D | 1500pF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R61A152KA01D.pdf |