| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J622V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.2K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J622V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J622V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J622V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J622V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J622V is new and unused, you can buy ERJ-T08J622V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J622V.
| ELXZ630ELL122MM30S | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL122MM30S.pdf | |
| ECA-2AHG2R2 | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-2AHG2R2.pdf | |
| 50YXJ33M5X11 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXJ33M5X11.pdf | |
| UPTW6820MHD6 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPTW6820MHD6.pdf | |
| 25ZLG100MEFCTA6.3X11 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25ZLG100MEFCTA6.3X11.pdf | |
| UPJ1J221MHD6 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1J221MHD6.pdf | |
| EGXE160ELL222ML25S | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE160ELL222ML25S.pdf | |
| B43305A5127M82 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.13 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5127M82.pdf | |
| 251R14S220GV4T | 22pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S220GV4T.pdf | |
| C2012X7S2A684M125AB | 0.68µF 100V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7S2A684M125AB.pdf | |
| GRM0225C1E5R2BA03L | 5.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E5R2BA03L.pdf | |
| GRM188R71C105KE15D | 1µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71C105KE15D.pdf | |
| CC0603JRX7R8BB273 | 0.027µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603JRX7R8BB273.pdf | |
| 251R14S4R3BV4T | 4.3pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S4R3BV4T.pdf | |
| K221K15C0GL5UH5 | 220pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K221K15C0GL5UH5.pdf |