| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J620V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 62 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J620V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J620V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 62 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J620V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J620V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J620V is new and unused, you can buy ERJ-T08J620V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J620V.
| UHE1E331MPD6 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1E331MPD6.pdf | |
| UUR1H101MNL1GS | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1H101MNL1GS.pdf | |
| UPW1A392MHD6 | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1A392MHD6.pdf | |
| ECA-2AM4R7B | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2AM4R7B.pdf | |
| UEP1H010MDD1TA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1H010MDD1TA.pdf | |
| 515D477M016CC6AE3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D477M016CC6AE3.pdf | |
| MAL203633331E3 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203633331E3.pdf | |
| B43504A9826M82 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.07 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9826M82.pdf | |
| E81D250VNN223MA40T | CAP ALUM 22000UF 25V RADIAL | E81D250VNN223MA40T.pdf | |
| EKMM401VSN471MR50W | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN471MR50W.pdf | |
| LKG1H682MESBBK | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1H682MESBBK.pdf | |
| B43540F2108M2 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2108M2.pdf | |
| B43521A567M | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 270 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43521A567M.pdf | |
| CGS433U050X5C | 43000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS433U050X5C.pdf | |
| HVMLS102M150EB1C | 1000µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack 158 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS102M150EB1C.pdf |