| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J510V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 51 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J510V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J510V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 51 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J510V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J510V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J510V is new and unused, you can buy ERJ-T08J510V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J510V.
| EKYB101ELL681MMN3S | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB101ELL681MMN3S.pdf | |
| 450BXC15MEFC12.5X20 | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 450BXC15MEFC12.5X20.pdf | |
| UES1V4R7MDM1TA | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1V4R7MDM1TA.pdf | |
| SH3R3M050ST | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.25 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH3R3M050ST.pdf | |
| UMF1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1C220MDD.pdf | |
| UHE1H271MHD6TO | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H271MHD6TO.pdf | |
| MALSECV00AF333BARK | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.13 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AF333BARK.pdf | |
| MALREKB05FE210P00K | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.53 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05FE210P00K.pdf | |
| UUG1J471MNQ6ZD | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1J471MNQ6ZD.pdf | |
| SLPX681M200C5P3 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX681M200C5P3.pdf | |
| MAL211919689E3 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.9 Ohm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211919689E3.pdf | |
| EKMH401VSN820MQ25S | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.032 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN820MQ25S.pdf | |
| ESMH630VSN682MA30S | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VSN682MA30S.pdf | |
| E36D401CPN332TEE3M | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401CPN332TEE3M.pdf | |
| ECE-T1KA822FA | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 36 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T1KA822FA.pdf |