| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J4R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J4R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J4R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.7 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J4R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J4R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J4R7V is new and unused, you can buy ERJ-T08J4R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J4R7V.
| EEU-FM1V221 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1V221.pdf | |
| AFK106M25B12T-F | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.35 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK106M25B12T-F.pdf | |
| UUX1H220MCL1GS | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX1H220MCL1GS.pdf | |
| 200LSQ6800MNB64X99 | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 200LSQ6800MNB64X99.pdf | |
| MALREKE00BA210L00K | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.61 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA210L00K.pdf | |
| EKMQ101ELL3R3ME11D | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ101ELL3R3ME11D.pdf | |
| ECE-A0JN101UB | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JN101UB.pdf | |
| UPV1C101MGD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C101MGD.pdf | |
| EEU-FC0J152SB | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J152SB.pdf | |
| EKYA100ELL682ML25S | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYA100ELL682ML25S.pdf | |
| MAL202124102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 320 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202124102E3.pdf | |
| MAL214254795E3 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214254795E3.pdf | |
| 100YXG330MEFC18X20 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG330MEFC18X20.pdf | |
| B43305A9127M82 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.13 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9127M82.pdf | |
| MALIEYH07LA433H02K | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 103 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LA433H02K.pdf |