| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J4R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J4R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J4R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J4R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J4R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J4R3V is new and unused, you can buy ERJ-T08J4R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J4R3V.
| UVZ2E221MRD | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E221MRD.pdf | |
| 35MXG10000MEFCSN25X40 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 35MXG10000MEFCSN25X40.pdf | |
| 380LX821M200K022 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX821M200K022.pdf | |
| LGU2C102MELZ | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2C102MELZ.pdf | |
| AFK107M06C12T-F | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK107M06C12T-F.pdf | |
| UPW1A102MPD6TA | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1A102MPD6TA.pdf | |
| MALREKA05FG310M00K | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05FG310M00K.pdf | |
| MAL214666152E3 | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214666152E3.pdf | |
| MAL219857271E3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 354 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219857271E3.pdf | |
| 420VXG470MEFCSN35X40 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 420VXG470MEFCSN35X40.pdf | |
| 383LX822M100N062 | 8200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 30 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX822M100N062.pdf | |
| MAL212385221 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.5 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212385221.pdf | |
| C0603X5R1A224K030BB | 0.22µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1A224K030BB.pdf | |
| CC1206KKX7RDBB102 | 1000pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KKX7RDBB102.pdf | |
| GRM316D71C225KA12D | 2.2µF 16V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM316D71C225KA12D.pdf |