| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J431V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J431V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J431V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J431V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J431V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J431V is new and unused, you can buy ERJ-T08J431V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J431V.
| 107TTA450M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.316 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107TTA450M.pdf | |
| UVK2E331MRD | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2E331MRD.pdf | |
| 860160381045 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160381045.pdf | |
| UKL1J330MPD1TD | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J330MPD1TD.pdf | |
| 381LX472M063J052 | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX472M063J052.pdf | |
| ECA-1HHG330B | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG330B.pdf | |
| EKMG160ETD471MHB5D | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG160ETD471MHB5D.pdf | |
| UPS1A332MHD | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1A332MHD.pdf | |
| LDQ2G271MERZGA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LDQ2G271MERZGA.pdf | |
| 53D822G035JL6 | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D822G035JL6.pdf | |
| E36D351LPN681TA92M | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D351LPN681TA92M.pdf | |
| HES502G350X5C | 5000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES502G350X5C.pdf | |
| ECO-S1VP333EA | 33000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1VP333EA.pdf | |
| MAL211838108E3 | 1µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 110 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211838108E3.pdf | |
| KY6.3VB122M10X16LL | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | KY6.3VB122M10X16LL.pdf |