| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J430V is new and unused, you can buy ERJ-T08J430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J430V.
| UCL1A681MNL1GS | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1A681MNL1GS.pdf | |
| EKZH6R3ELL152MH20D | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZH6R3ELL152MH20D.pdf | |
| LQS2W271MELB35 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2W271MELB35.pdf | |
| UCB1C100MCL1GS | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCB1C100MCL1GS.pdf | |
| UKA1C682MHD | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1C682MHD.pdf | |
| 25USC10000MEFCSN22X35 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 25USC10000MEFCSN22X35.pdf | |
| 865230140001 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230140001.pdf | |
| EEE-FK1H390SP | 39µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 880 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1H390SP.pdf | |
| MAL209758477E6 | 0.47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209758477E6.pdf | |
| USP1H3R3MDD1TE | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1H3R3MDD1TE.pdf | |
| EMVH350ADA330MF80G | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 900 mOhm 1000 Hrs @ 125°C | EMVH350ADA330MF80G.pdf | |
| B41252C4189M | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252C4189M.pdf | |
| 63MXC2700MEFCSN25X30 | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 63MXC2700MEFCSN25X30.pdf | |
| MAL211948471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 300 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211948471E3.pdf | |
| KMQ200VS681M22X40T2 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 366 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ200VS681M22X40T2.pdf |