| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J3R9V is new and unused, you can buy ERJ-T08J3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J3R9V.
| EEU-HD1H220 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H220.pdf | |
| ESMQ351VSN561MA30S | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ351VSN561MA30S.pdf | |
| 476CKS035M | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.233 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 476CKS035M.pdf | |
| UKW1H2R2MDD1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1H2R2MDD1TD.pdf | |
| 860020681032 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020681032.pdf | |
| 50MH722MEFCT56.3X7 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH722MEFCT56.3X7.pdf | |
| 10YXF330MEFCT78X11.5 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXF330MEFCT78X11.5.pdf | |
| AVS335M2AE16T-F | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS335M2AE16T-F.pdf | |
| UUH1C471MNQ1ZD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1C471MNQ1ZD.pdf | |
| MALREKA05JE315M00K | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05JE315M00K.pdf | |
| 500D107G016DC5A | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D107G016DC5A.pdf | |
| ELXS161VSN122MA25S | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN122MA25S.pdf | |
| 36DE603G6R3AB2A | 60000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE603G6R3AB2A.pdf | |
| PSU82915A | 829µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU82915A.pdf | |
| B43511A158M80 | 1500µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A158M80.pdf |