| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J331V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J331V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J331V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J331V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J331V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J331V is new and unused, you can buy ERJ-T08J331V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J331V.
| B41851A7477M | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 490 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A7477M.pdf | |
| B43252B9337M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B9337M.pdf | |
| UWZ1V470MCL1GS | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1V470MCL1GS.pdf | |
| 860020775017 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020775017.pdf | |
| 16PX3300MEFCG412.5X20 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16PX3300MEFCG412.5X20.pdf | |
| 107PUM016M | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.653 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107PUM016M.pdf | |
| 200LLE4R7KEFCCT8X11.5 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | 200LLE4R7KEFCCT8X11.5.pdf | |
| USH1E101MHD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1E101MHD.pdf | |
| MAL213638569E3 | 56µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213638569E3.pdf | |
| UCY2C680MPD | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C680MPD.pdf | |
| 35MXC3300MEFCSN22X25 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 35MXC3300MEFCSN22X25.pdf | |
| TVA1345 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1345.pdf | |
| EKMH401VSN151MP40S | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN151MP40S.pdf | |
| LKX2E391MESZ40 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2E391MESZ40.pdf | |
| 277LMX400MWBG | ELECTROLYTIC | 277LMX400MWBG.pdf |