| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J300V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J300V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J300V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J300V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J300V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J300V is new and unused, you can buy ERJ-T08J300V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J300V.
| 35ZLG22MEFC6.3X7 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 35ZLG22MEFC6.3X7.pdf | |
| 400MXK180MEFCSN25X25 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXK180MEFCSN25X25.pdf | |
| UVZ1H100MDD1TD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H100MDD1TD.pdf | |
| SK471M025ST | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 390 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SK471M025ST.pdf | |
| UZE1A220MCL1GB | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZE1A220MCL1GB.pdf | |
| UVY2E680MHD1TN | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E680MHD1TN.pdf | |
| UPM1A121MED | 120µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1A121MED.pdf | |
| 35RX301000MG412.5X25 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 35RX301000MG412.5X25.pdf | |
| MAL213821101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.3 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213821101E3.pdf | |
| LKS1K102MESY | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1K102MESY.pdf | |
| E81D251VNN102MA50T | CAP ALUM 1000UF 250V RADIAL | E81D251VNN102MA50T.pdf | |
| E92F451VSN391MA40T | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F451VSN391MA40T.pdf | |
| E36D251LPN471TA54N | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D251LPN471TA54N.pdf | |
| MAL210226681E3 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 199 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210226681E3.pdf | |
| 139R113M028AB2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 139R113M028AB2A.pdf |