| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J274V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 270K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J274V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J274V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 270k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J274V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J274V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J274V is new and unused, you can buy ERJ-T08J274V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J274V.
| 25WXA1000MEFC12.5X16 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25WXA1000MEFC12.5X16.pdf | |
| SLPX331M200A1P3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX331M200A1P3.pdf | |
| 106RSS016M | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.184 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 106RSS016M.pdf | |
| UCB1V221MNL1GS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCB1V221MNL1GS.pdf | |
| 10TKV1000M10X10.5 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 10TKV1000M10X10.5.pdf | |
| LGY1H822MELC35 | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H822MELC35.pdf | |
| UPW2G010MPD1TD | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2G010MPD1TD.pdf | |
| 10ZLG680MEFC8X16 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10ZLG680MEFC8X16.pdf | |
| 30D105F150BA2A | 1µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D105F150BA2A.pdf | |
| B41693A227Q7 | 220µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 300 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693A227Q7.pdf | |
| ELXG350VSN822MR35S | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG350VSN822MR35S.pdf | |
| ESMG630ELL392MQ40S | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG630ELL392MQ40S.pdf | |
| PSU3665A | 36µF 165V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU3665A.pdf | |
| B43601B5397M67 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5397M67.pdf | |
| B43520A5687M | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 170 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43520A5687M.pdf |