| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J270V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 27 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J270V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J270V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 27 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J270V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J270V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J270V is new and unused, you can buy ERJ-T08J270V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J270V.
| UBT1V102MHD1TN | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 125°C | UBT1V102MHD1TN.pdf | |
| UPW1J102MHD6 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1J102MHD6.pdf | |
| E36D630HPN223MC67M | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HPN223MC67M.pdf | |
| AFK476M06B12T-F | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.35 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK476M06B12T-F.pdf | |
| LGU2A122MELB | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A122MELB.pdf | |
| USW1A220MDD1TP | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1A220MDD1TP.pdf | |
| LKX2E561MESB30 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2E561MESB30.pdf | |
| B43504A477M2 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A477M2.pdf | |
| ESMH350VQT473MB63T | 47000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 10 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VQT473MB63T.pdf | |
| E32D350HPC473MC67M | 47000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12.4 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D350HPC473MC67M.pdf | |
| 36DX822F150CD2A | 8200µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX822F150CD2A.pdf | |
| UUD1A560MCR1GS | 56µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1A560MCR1GS.pdf | |
| URU2E330MHD | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2E330MHD.pdf | |
| B41042A4107M | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41042A4107M.pdf | |
| C3216X7T2W104K160AA | 0.10µF 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7T2W104K160AA.pdf |