| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J243V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J243V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J243V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J243V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J243V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J243V is new and unused, you can buy ERJ-T08J243V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J243V.
| UPW1V331MPD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1V331MPD.pdf | |
| UUR1H101MNL1GS | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1H101MNL1GS.pdf | |
| UPJ1H181MPD1TD | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1H181MPD1TD.pdf | |
| 6.3TWL47MEFC5X7 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 6.3TWL47MEFC5X7.pdf | |
| EKYA250ELL102MJ20S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYA250ELL102MJ20S.pdf | |
| B43305B9187M | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9187M.pdf | |
| LKG1H332MESABK | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1H332MESABK.pdf | |
| 678D337M025DG3DE3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 20Hz | 678D337M025DG3DE3.pdf | |
| EKMH500VSN103MA40S | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN103MA40S.pdf | |
| EKMH500VNN103MA40W | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN103MA40W.pdf | |
| 381LX561M250J052 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX561M250J052.pdf | |
| CGS503U050W5L | 50000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS503U050W5L.pdf | |
| EEG-A1H412CGE | 4100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 107 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | EEG-A1H412CGE.pdf | |
| UPW2D221MHH | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2D221MHH.pdf | |
| UHM0J152MPD | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHM0J152MPD.pdf |