| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J204V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J204V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J204V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J204V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J204V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J204V is new and unused, you can buy ERJ-T08J204V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J204V.
| B41456B4100M | 100000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B4100M.pdf | |
| 860040875003 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040875003.pdf | |
| 10ZLG47MEFCTZ5X7 | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10ZLG47MEFCTZ5X7.pdf | |
| UCY2C680MHD3 | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C680MHD3.pdf | |
| LGJ2C221MELA15 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGJ2C221MELA15.pdf | |
| B43601A5826M60 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.32 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5826M60.pdf | |
| B43540E2277M62 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2277M62.pdf | |
| B43504B2687M67 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2687M67.pdf | |
| 39D178G030HP6 | 1700µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D178G030HP6.pdf | |
| 604D701F040GL2 | 700µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D701F040GL2.pdf | |
| MLS102M150EB0C | 1000µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack 158 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS102M150EB0C.pdf | |
| MAL212853479E3 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial 4.3 Ohm @ 100Hz | MAL212853479E3.pdf | |
| UMK063CG040CTHF | 4pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | UMK063CG040CTHF.pdf | |
| GRT21BC81A106ME01L | 10µF 10V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRT21BC81A106ME01L.pdf | |
| 250R05L510KV4T | 51pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | 250R05L510KV4T.pdf |