| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J203V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J203V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J203V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J203V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J203V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J203V is new and unused, you can buy ERJ-T08J203V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J203V.
| UVP1V4R7MDD1TD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1V4R7MDD1TD.pdf | |
| EEE-FC1E470AP | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1E470AP.pdf | |
| UCD2A331MNQ1MS | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD2A331MNQ1MS.pdf | |
| UWD1E101MCL1GS | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UWD1E101MCL1GS.pdf | |
| 35MS53.3MEFCTZ4X5 | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS53.3MEFCTZ4X5.pdf | |
| ECE-A0GKS330I | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0GKS330I.pdf | |
| 25ZL15MEFC4X7 | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25ZL15MEFC4X7.pdf | |
| UST1E100MDD1TE | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1E100MDD1TE.pdf | |
| AVE158M06G24T-F | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 310 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE158M06G24T-F.pdf | |
| EGPD800ELL621MK35H | 620µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | EGPD800ELL621MK35H.pdf | |
| B43540F2397M80 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2397M80.pdf | |
| 672D686F100EK5D | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D686F100EK5D.pdf | |
| EKMT451VSN101MQ25S | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT451VSN101MQ25S.pdf | |
| MAL209524471E3 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 238 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209524471E3.pdf | |
| B43508A9108M7 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9108M7.pdf |