| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J201V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J201V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J201V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J201V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J201V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J201V is new and unused, you can buy ERJ-T08J201V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J201V.
| UVZ0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ0J470MDD.pdf | |
| LGN2X680MELB30 | 68µF 600V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGN2X680MELB30.pdf | |
| B41252A9478M | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A9478M.pdf | |
| ELXZ100ELL152MJ25S | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ100ELL152MJ25S.pdf | |
| MAL213435229E3 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213435229E3.pdf | |
| UPX1C221MPD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1C221MPD.pdf | |
| 381LQ222M063H022 | SNAPMOUNTS | 381LQ222M063H022.pdf | |
| 381LQ391M200H012 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ391M200H012.pdf | |
| MAL216358681E3 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 180 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216358681E3.pdf | |
| B43564B5228M7 | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 65 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B5228M7.pdf | |
| UVZ2A101MPH | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A101MPH.pdf | |
| B41041A5156M | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A5156M.pdf | |
| B43082A5125M | 1.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A5125M.pdf | |
| C0402C101K4GACTU | 100pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C101K4GACTU.pdf | |
| GCM188R71C334KA37D | 0.33µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM188R71C334KA37D.pdf |