| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J200V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J200V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J200V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J200V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J200V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J200V is new and unused, you can buy ERJ-T08J200V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J200V.
| 380LX151M400H032 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX151M400H032.pdf | |
| UCY2G6R8MPD1TD | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G6R8MPD1TD.pdf | |
| ECA-1HHG470B | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG470B.pdf | |
| UPS2D3R3MPD | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2D3R3MPD.pdf | |
| UKL2A0R1KDD1TD | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A0R1KDD1TD.pdf | |
| MAL215097311E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 105°C | MAL215097311E3.pdf | |
| 400KXW47MEFC12.5X30 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400KXW47MEFC12.5X30.pdf | |
| 100YXH330MEFC18X20 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXH330MEFC18X20.pdf | |
| MAL205678152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 105 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205678152E3.pdf | |
| ESMM501VNN391MA50T | 390µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ESMM501VNN391MA50T.pdf | |
| B43601A5397M67 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5397M67.pdf | |
| E36D401HLN182MCA5M | 1800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 91.5 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D401HLN182MCA5M.pdf | |
| UTM1A330MPD1TD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UTM1A330MPD1TD.pdf | |
| C1608C0G2E271J080AA | 270pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G2E271J080AA.pdf | |
| CGA5H2NP02A822J115AA | 8200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5H2NP02A822J115AA.pdf |