| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J133V is new and unused, you can buy ERJ-T08J133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J133V.
| EEU-ED2G100 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2G100.pdf | |
| LNC2H182MSEG | 1800µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2H182MSEG.pdf | |
| LNY2V123MSEH | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2V123MSEH.pdf | |
| 25WA220MEFCTA8X9 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA220MEFCTA8X9.pdf | |
| B43858C9335M | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C9335M.pdf | |
| B41858C9566M8 | 56µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41858C9566M8.pdf | |
| UPM0J152MPD | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J152MPD.pdf | |
| UPM1H561MHD6 | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H561MHD6.pdf | |
| B43508A2337M7 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2337M7.pdf | |
| ESMH800VNN472MQ50T | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VNN472MQ50T.pdf | |
| B43740A5568M | 5600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A5568M.pdf | |
| CL21B475KAFNNNE | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B475KAFNNNE.pdf | |
| CL03A105MP3ZSNH | 1µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03A105MP3ZSNH.pdf | |
| C1608NP02A122J080AA | 1200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608NP02A122J080AA.pdf | |
| C1812C241JZGACTU | 240pF 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C241JZGACTU.pdf |