| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J130V is new and unused, you can buy ERJ-T08J130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J130V.
| LGW2E561MELZ45 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2E561MELZ45.pdf | |
| LGGW6391MELA50 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGGW6391MELA50.pdf | |
| UCY2G180MPD | 18µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G180MPD.pdf | |
| EMVA100ARA222MKE0S | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA100ARA222MKE0S.pdf | |
| 50ZL22MEFCT15X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50ZL22MEFCT15X11.pdf | |
| MALREKE00BA222J00K | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.426 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA222J00K.pdf | |
| 25TZV68M6.3X6.1 | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 25TZV68M6.3X6.1.pdf | |
| EKY-630ELL391MK20S | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-630ELL391MK20S.pdf | |
| MAL214851471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214851471E3.pdf | |
| 25YXG2200MEFC12.5X35 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG2200MEFC12.5X35.pdf | |
| MAL213238479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.4 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213238479E3.pdf | |
| 381LQ473M010K032 | SNAPMOUNTS | 381LQ473M010K032.pdf | |
| MAL213219331E3 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 290 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213219331E3.pdf | |
| LKG1K102MESCBK | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1K102MESCBK.pdf | |
| B43508E2128M7 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2128M7.pdf |