| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J124V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 120K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J124V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J124V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 120k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J124V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J124V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J124V is new and unused, you can buy ERJ-T08J124V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J124V.
| EDK225M050A9BAA | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK225M050A9BAA.pdf | |
| UPM1K4R7MDD1TD | 4.7µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1K4R7MDD1TD.pdf | |
| UPW2D3R3MPD | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2D3R3MPD.pdf | |
| EEU-EB1A101SB | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A101SB.pdf | |
| MAL215055221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215055221E3.pdf | |
| UBW1E471MPD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 135°C | UBW1E471MPD.pdf | |
| UUJ1J331MNQ6MS | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1J331MNQ6MS.pdf | |
| 30D206G050CC5A | 20µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D206G050CC5A.pdf | |
| LGY2W101MELZ | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2W101MELZ.pdf | |
| MAL202146682E3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202146682E3.pdf | |
| B43501A1158M82 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1158M82.pdf | |
| MAL205054223E3 | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 27 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205054223E3.pdf | |
| MAL215629472E3 | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 102 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215629472E3.pdf | |
| UPW1H820MPH | 82µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1H820MPH.pdf | |
| LXY16VB152M12X25LL | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY16VB152M12X25LL.pdf |