| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J120V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J120V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J120V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J120V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J120V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J120V is new and unused, you can buy ERJ-T08J120V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J120V.
| ESMQ401VSN681MA40S | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401VSN681MA40S.pdf | |
| EEU-FM1A681LBJ | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1A681LBJ.pdf | |
| EGXL250ETD471MJ20S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL250ETD471MJ20S.pdf | |
| UPJ0J682MHD6 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J682MHD6.pdf | |
| 63YXF1000MEFC16X31.5 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXF1000MEFC16X31.5.pdf | |
| 160USG3300MEFCSN35X45 | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 160USG3300MEFCSN35X45.pdf | |
| E36D551HPN151MA67M | 150µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1.769 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | E36D551HPN151MA67M.pdf | |
| B43305E2228M82 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 60 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2228M82.pdf | |
| MAL216254154E3 | 150000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216254154E3.pdf | |
| MAL210272103E3 | 10000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210272103E3.pdf | |
| B43455A5478M3 | 4700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A5478M3.pdf | |
| UMJ1V100MDL | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMJ1V100MDL.pdf | |
| C0402C563K9RACTU | 0.056µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C563K9RACTU.pdf | |
| C1206C106M3RACTU | 10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C106M3RACTU.pdf | |
| C1005X7R1C473M050BC | 0.047µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7R1C473M050BC.pdf |