| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J113V is new and unused, you can buy ERJ-T08J113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J113V.
| UCL1V221MNL1GS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1V221MNL1GS.pdf | |
| UCS2D101MND9 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2D101MND9.pdf | |
| UUA0J330MCL1GS | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUA0J330MCL1GS.pdf | |
| 200MXG330MEFCSN22X25 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXG330MEFCSN22X25.pdf | |
| LGN2D102MELZ50 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D102MELZ50.pdf | |
| 474BPS100M | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 352.737 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 474BPS100M.pdf | |
| MAL209730229E6 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209730229E6.pdf | |
| 200BXC47MEFC12.5X20 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200BXC47MEFC12.5X20.pdf | |
| B41252A8128M | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A8128M.pdf | |
| MALREKB00JE415F00K | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JE415F00K.pdf | |
| MAL216056102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | MAL216056102E3.pdf | |
| EKMH100VNN223MR25S | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH100VNN223MR25S.pdf | |
| B43252B477M | 470µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B477M.pdf | |
| HVMLS221M250EK1D | 220µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 597 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS221M250EK1D.pdf | |
| UHA1E4R7MHD | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UHA1E4R7MHD.pdf |