| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J105V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1M OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J105V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J105V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1M | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J105V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J105V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J105V is new and unused, you can buy ERJ-T08J105V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J105V.
| MAL212019331E3 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 120 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212019331E3.pdf | |
| EEU-FR1H331LB | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1H331LB.pdf | |
| UCA2W330MHD | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2W330MHD.pdf | |
| LGY1K122MELA25 | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K122MELA25.pdf | |
| 860160280045 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160280045.pdf | |
| UWZ1A330MCL1GB | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1A330MCL1GB.pdf | |
| TVX1H101MAD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1H101MAD.pdf | |
| 100ZLJ47MT78X16 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ47MT78X16.pdf | |
| ELBG250EC3192AM15S | 1900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELBG250EC3192AM15S.pdf | |
| 380LX331M315J042 | SNAPMOUNTS | 380LX331M315J042.pdf | |
| LKG1K152MESZBK | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1K152MESZBK.pdf | |
| ELXM201VSN102MA30S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM201VSN102MA30S.pdf | |
| ELXM421VSN391MA45S | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM421VSN391MA45S.pdf | |
| GRM0335C1E150JA01D | 15pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E150JA01D.pdf | |
| GRM31A5C3A820JW01D | 82pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31A5C3A820JW01D.pdf |